Při objednávce nad 2.500 Kč DOPRAVA ZDARMA!!!
Sleva vám bude automaticky odečtena v pokladně
DOPRAVA ZDARMA Při nákupu v ceně nad 2.500 Kč máte dopravu zdarma

O vinařství

Vítejte u nás!

Rodinné vinařství

Vinařská tradice rodiny sahá až do 18. století. Vinařství zakládal Antonín Petratur v roce 1934. Vinný sklep byl postaven v roce 1948.  Vinařství se věnoval po celý život. V polovině 90. let převzal vinařství po otci Zdeněk Petratur a následně pak jeho syn Tomáš. V roce 2010 proběhla přestavba budovy vinařství na Vinařský dům.

Terroir

Vinice se nachází ve viniční trati Roháče v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Kladný vliv na kvalitu mají především teplé větry – föhny, které vanou přes hřebeny Bílých Karpat. Díky jihozápadní expozici svahu a vysoké sumě aktivních teplot, dosahují hrozny vysoké cukernatosti i v této severněji položené vinařské oblasti. Podloží je tvořeno silnými vrstvami flyše. Jílovitěhlinitá půda je vododržná, má vysoký obsah minerálních látek a poskytuje tak dostatek živin v nejsušších obdobích.

Výroba

V souladu s přírodou využíváme při pěstování révy vinné šetrná agrotechnická opatření. Výroba vína vychází z tradičních postupů a metod, využívána je především fermentace přírodními kvasinkami. Při výrobě vína vycházíme z tradičních postupů  a metod, využíváme přírodní kvašení vín a maceraci za studena. Zásadně nepoužíváme enzymatické přípravky a čisté kultury kvasinek. Kvasinky jsou již na slupkách hroznů ve vinici a jsou specifické pro danou polohu a odrůdu hroznů. Naše vína zrají v dřevěných sudech a nerezových nádobách. Důraz klademe na osobitý charakter a tradici vín z Roháče.

Vína

V nabídce je široký sortiment odrůdových vín. Vynikající podmínky jsou zejména pro odrůdy Rulandské bílé, Rulandské šedé, Ryzlink rýnský, Tramín červený, Merlot a Rulandské modré. Specialitou vinařství je výroba cuvée pod vlastní ochranou známkou Lucanus. V naší nabídce najdete i vína jemně perlivá (frizzante) a sekty.

Vinařská turistika

Vinařský dům nabízí řadu služeb v oblasti vinařské turistiky. Ubytování ve stylových pokojích, řízené degustace, pořádání rodinných oslav, společenských či firemních akcí.

Pobytové balíčky

Vinařský dům se nachází v podhůří Bílých Karpat ve vinařské obci Blatnice pod Svatým Antonínkem. Najdete zde klidné ubytování v soukromí přímo ve Vinařství.