Při objednávce nad 2.500 Kč DOPRAVA ZDARMA!!!
Sleva vám bude automaticky odečtena v pokladně
DOPRAVA ZDARMA Při nákupu v ceně nad 2.500 Kč máte dopravu zdarma

Turistika

Vinařská turistika

Vinařský dům nabízí řadu služeb v oblasti vinařské turistiky.
Ubytování ve stylových pokojích, řízené degustace, pořádání rodinných oslav, společenských či firemních akcí.

Kromě vinařů v Blatnici pod Svatým Antonínkem můžete také zavítat do dalších přilehlých vesnic s bohatou vinařskou historií.

Blatnice pod Svatým Antonínkem – vinařská historie zde sahá až do 13. století. Chloubou místních vinařů je ulička sklepů z nepálených cihel Stará hora.

Cestou ze sklepů neopomeňte navštívit poutní místo Sv. Antonínek (2,2 km pěšky).

Blatnička – autem je to 5,3 km, na kole krásnou cestou okolo vinohradů 6,7 km a pěknou procházkou tam dorazíte za necelou hodinku a půl.

Kozojídky – autem 10,3 km, na kole přes Louku necelých 20 km  a pěšky to vydá na dvouhodinový výlet (8,7 km)

Strážnice – autem 16 km, na kole si cestu po cyklostezce můžete prodloužit až na 25 km přes Uherský Ostroh anebo do Strážnice můžete pokračovat z Kozojídek. Pěšky vám výlet zabere okolo 5 hodin, ale záleží, v kolika sklepech se po cestě zastavíte.

Petrov – autem 19,2 km, na kole necelých 30 km. Návštěvu vinných sklepů Plže v Petrově určitě nevynechejte. Tvůrci Básníků jistě věděli, proč si tuto lokalitu vybrali.

Doporučujeme naplánovat si cyklovýlet Blatnice pod Svatým Antonínkem – Kozojídky – Strážnice – Petrov a zpět. Pokocháte se krajinou a sklepy, ochutnáte víno a když budete mít štěstí, tak zakusíte i místní folklór.

Moravské vinařské stezky – na kole nebo pěšky od Znojma až po Uherské Hradiště. 1200 km dlouhá vinařská stezka je tvořena 10 okruhy pojmenovaných podle hlavních vinařských měst a obcí. Ta naše se jmenuje Uherskohradišťská. Její začátek je v Moravském Písku (Hrubý háj) a pokračuje směrem na Uherský Ostroh až do Uherského Hradiště.

Zábava aneb víno ve vedlejší roli

Ostrožská Nová Ves – autem 10 km, na kole po cyklostezkách 14,5 km. Toto nenápadné místo skrývá mnoho možností, jak se zabavit. Přes golf až po mokřady.

golf

Pro všechny naše ubytované hosty
platí sleva 30% z ceníkových cen FEE na 18 jamek.

  • Koupání

Přírodní koupaliště Ostrožská Nová Ves. Jezero leží na přírodním podkladu o rozloze 4,6 ha, který funguje jako filtr a ten udržuje vodu neustále čistou a kvalitní. Koupání si zde užijí jak rodiny s dětmi, tak milovníci klidu.

  • Včelí naučná stezka

Stezka spojuje Ostrožskou Novou Ves a Uherský Ostroh. Nenásilnou formou se zde dozvíte vše o včelách, jejich produktech, jak vypadá včelařský rok a mnoho dalšího. Celá stezka má 5 km a čeká tam na vás 12 informačních tabulí.

  • Přírodní památka Lázeňský mokřad

Tato přírodní památka Lázeňský mokřad u Ostrožské Nové Vsi je jedním z posledních zbytků podmáčených luk na Uherskohradišťsku. Vyvěrají na nich prameny sirných vod, jejichž léčebné účinky jsou využívány v místních lázních. Lázeňský mokřad je domovem mnoha zajímavých a vzácných druhů rostlin a živočichů.

Baťův kanál – vodní cesta dlouhá 65 km. Po jeho břehu se můžete vydat i na kole, čeká vás však cesta o něco delší – 80 km. Trasa tak nabízí ideální propojení cykloturistiky s plavbou (tam na kole, zpět po vodě). Půjčovna lodí je od nás nejblíže ve Veselí nad Moravou (7,3 km). Více o vyhlídkových plavbách a lodní dopravě naleznete zde: http://www.bataknalodi.cz/#slide2

Větrný mlýn v Kuželově – autem 17,3 km, na kole přes cyklostezky 21 km. Mlýn holandského typu je jedním z mála dodnes zachovalých větrných mlýnu (pochází z roku 1842). Kromě mlýna si v přilehlých budovách můžete také prohlédnout stálou expozici horňáckého bydlení a hospodaření na přelomu 19. a 20. století.

Luhačovice – lázeňské městečko vzdálené necelých 40 km. Malebnou krajinu Bílých Karpat doplňují rozlehlé parky s fontánami, kolonáda, léčivé prameny a stavby architekta Dušana Jurkoviče.

ZOO Lešná – 50 km autem. Pokud jste autem, tak byste si tento výlet určitě neměli nechat ujít! Lešná je jedna z nejkrásnějších ZOO v České republice. Kromě zvířat můžete navštívit také zámek a lanové centrum. Výlet vydá určitě na celý den.

Hrady a zámky

Další tipy na výlet, aktuální akce a jiné zajímavosti o našem regionu naleznete zde: http://www.slovacko.cz/